Posted by & filed under Nyheder.

Vi har rokeret lidt i lederbesætningen på enhederne for det nye spejderår og enhederne ser således ud efter sommerferien:


Familiespejd 

Aldersgruppe: 3-5 år.
Møde: Ca. 1 søndag om måneden. Mødekalender følger.
Enhedsleder: Torben Stenstrup
Kontakt: torben@topspejder.dk

Bævere
Aldersgruppe: 0. + 1. klasse
Møde: Tirsdage 17.00 – 18:30
Enhedsleder: Birgitte Crone
Kontakt: birgitte@topspejder.dk

Ulve
Aldersgruppe: 2. + 3. klasse
Møde: Tirsdage 18.00 – 19.30
Enhedsleder: Mogens Engmark
Kontakt: mogens@topspejder.dk
Juniorer
Aldersgruppe: 4. + 5. klasse
Møde: Onsdage 18.00 – 20.00
Enhedsleder: Jeanette Andersen
Kontakt: jeanette@topspejder.dk

Tropspejder – Claus Daa
Aldersgruppe: 6. + 7. klasse
Møde: Torsdage 19.00 – 21.00
Enhedsleder: Claus Ladegaard
Kontakt: claus@topspejder.dk

Seniorer
Aldersgruppe: 8. klasse -> 17 år
Møde: Torsdage 19.00 – 21.00
Enhedsleder: Dennis Kondrup
Kontakt: dennis@topspejder.dk

Rovere – Klan Valodia
Aldersgruppe: 18 år ++
Møde: Efter mødeplan
Enhedsleder: Dennis Kondrup
Kontakt: dennis@topspejder.dk

Leave a Reply

  • (will not be published)